Gdańsk w jeden dzień co zobaczyć

Gdańsk to piękne miasto z przebogatą, wielowiekową i wielokulturową historią. Gdańsk w jeden dzień co zobaczyć tu dowiesz się wszystkiego. Jeżeli jeszcze tu nie byłeś to jak najprędzej musisz nadrobić stracony czas. Z naszym poradnikiem dowiesz się czego nie możesz przegapić zwiedzając Gdańsk w jeden dzień.

Gdańsk w jeden dzień co zobaczyć

Plaża w Gdańsku

Stare Miasto w Gdańsku

Gdańska starówka to najstarsza cześć miasta leżąca na północnym krańcu miasta. Jest wizytówką i poza Oliwą najbardziej znanym i charakterystycznym miejscem w Gdańsku.W rejonie starówki znajduje się większość gdańskich zabytków, które są warte zobaczenia. To tutaj znajdziemy charakterystyczną Fontane Neptuna, strzelisty Ratusz Starego Miasta czy urokliwe uliczki z wspaniale zdobionymi kamienicami i urokliwymi zaułkami. Z budowli na które warto zwrócić uwagę jest jeszcze gdański Dworzec Główny, Wielki Młyn czy piękny budynek Katowni.

Starówka w Gdańsku

Gdańsk w jeden dzień co zobaczyć ulica Długa

Ulica Długa

Jest to najbardziej reprezentatywna ulica Starego Miasta w Gdańsku. W połączeniu z przedłużającą ją ulicą Długi Targ tworzy trakt Królewski, którego nazwa nawiązuje do uroczystych wjazdów władców do Gdańska. Ulica długa od zawsze stanowiła centralny punkt miasta i miejsce w którym swoje domy mieli najbogatsi i najznakomitsi rezydencji Gdańska. Gdańsk w jeden dzień co zobaczyć poleca to miejsce! Dom Ferberów, dom Uphagena czy dom Schumannów to miejsca które warto poznać i jeżeli będzie taka możliwość również zwiedzić ponieważ ich wnętrze pokazuję jak mieszkali tamci znakomici gdańszczanie. Przy długiej stoi również wizytówka Gdańska czyli fontanna Neptuna oraz tuż obok Ratusz Głównomiejski. Poza tym warto również wybrać się do budynku Urzędu Pocztowego Gdańsk , który znajduję się prawie pośrodku ulicy długiej. Odległości pomiędzy tymi zabytkami sięgają najczęściej tylko kilkudziesięciu metrów dlatego zwiedzanie nie będzie męczące. Warto wspomnieć że podczas wojny cała ulicy została prawie doszczętnie zniszczona i odbudowana dzięki staraniom i pracy mieszkańców.

Ulica długa z opisem zabytków

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.