Jak tanio podróżować po Europie? Najlepsze porady i wskazówki tanich wyjazdów.

Jak tanio podróżować po Europie?

4. Podróżuj autostopem jeżeli jesteś ciekawy nowych doświadczeń i w miarę odważny. Autostop to wbrew opinii bardzo popularny i bezpieczny środek transportu w całej Europie. Autostop to najtańszy, a często jedyny sposób żeby dotrzeć do ustalonego miejsca. Jeżdżąc autostopem masz praktycznie zerowe koszty podróżny, oczywiście jakiś miły upominek dla kierowcy za podwózkę będzie zawsze na miejscu.

5. Rezerwując miejsce w którym będziesz spać korzystaj z kilku najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych takich jak Booking.com, Trivago.com czy Airbnb.com. Jeżeli jesteś stałym klientem tych serwisów możesz otrzymać duże zniżki na rezerwację. Dodatkowo często można otrzymać dodatkowy rabat za polecenie usługi swojemu przyjacielowi.

Jeżeli warunki nie są dla ciebie najważniejszym wyznacznikiem miejsca w którym będziesz spać to wybieraj hostele czy kwatery prywatne. Jak tanio podróżować po Europie – zawsze porównuj co najmniej kilka miejsc noclegowych w wybranym miejscu, ponieważ w tej samej lokalizacji cena poszczególnych noclegów może się wyraźnie od siebie różnić.

6. Jeżeli poruszasz się po jakimś obszarze to zawsze staraj się dowiedzieć jak podróżują miejscowi, ponieważ to oni znają to miejsce jak własną kieszeń i wiedzą dokładnie jak dostać się w określone miejsce w najniższej cenie. Środki transportu przeznaczone dla turystów najczęstszej są dużo droższe niż te wykorzystywane przez miejscowych.

7. Jeżeli lecisz samolotem to zawsze bierz ze sobą jak najmniejszy bagaż. Będziesz wtedy wiedział że nie poniesiesz dodatkowej opłaty za dodatkową wielkość bagażu, oraz jeżeli jest to tylko bagaż podręczny nie będziesz musiał czekać aż twoja walizka zostanie wyładowana z samolotu.

Jak tanio podróżować po Europie wizzair

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

One thought on “Jak tanio podróżować po Europie? Najlepsze porady i wskazówki tanich wyjazdów.

 • 17 czerwca 2018 at 19:45
  Permalink

  Może skorzystam z tego poradnika

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.