Jak tanio podróżować po Europie? Najlepsze porady i wskazówki tanich wyjazdów.

Jak tanio podróżować po Europie?

8. Jeżeli będziesz poruszać się po europejskim mieście to zawczasu dowiedz się jaki bilet lub karnet najlepiej kupić. Określ na jaki okres lub na ile przejazdów będziesz potrzebował biletu i staraj się wybrać najlepszą i najtańszą ofertę dla tego rodzaju podróżowania. Najczęściej spotkasz się z biletami na określony czas – dzień lub dwa, lub z biletami na określoną liczbę przejazdów. Dobierz to co dla ciebie najlepsze.

9. Kupując jedzenie lub wybierając się na coś do jedzenia do restauracji omijaj sklepy i restauracje położone przy głównych szlakach czy ulicach turystycznych. Bardzo często jeżeli przejdziesz nawet kilkanaście metrów dalej od głównej ulicy możesz znaleźć dużo tańszą knajpę z dużo lepszym jedzeniem. Jeżeli masz taką możliwość zawsze pytaj się osób które tam mieszkają gdzie najlepiej zjeść czy zrobić zakupy. Taka wiedza może zaoszczędzić ci dużo niepotrzebnych wydatków.

10. Nawiązuj znajomości i przyjaźnie z innymi. Zarówno jeżeli jesteś na miejscu jak i poprzez sieć, ponieważ takie znajomości poza nowymi doświadczeniami mogą się po prostu bardzo opłacić pod względem kosztów noclegu. Nawiązując przyjaźń z kimś z innego kraju, możesz go zaprosić do siebie, a w rewanżu on również pozwoli Ci korzystać z jego mieszkania podczas twojej następnej wizyty.

I najważniejsza zasada: nigdy nie bogać się na krzywdzie innych i nie oszczędzaj za każdą cenę, ponieważ możesz za to zapłacić w przyszłości niekoniecznie finansowo. Karma wraca, pamiętaj! 🙂

Życzymy jak najtańszych podróży!

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

One thought on “Jak tanio podróżować po Europie? Najlepsze porady i wskazówki tanich wyjazdów.

 • 17 czerwca 2018 at 19:45
  Permalink

  Może skorzystam z tego poradnika

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.