Poznań w jeden dzień co zobaczyć?

Poznań w jeden dzień co zobaczyć dysponując ograniczonym czasem? W naszym poradniku przedstawiamy Ci najciekawsze atrakcje i plan zwiedzania miasta, który nie zajmie cię więcej niż jeden dzień.

Poznań w jeden dzień co zobaczyć

Aquapark w Poznaniu

Stary Rynek

Poznański Stary Rynek jest trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce. Znajdują się na nim głównie dwupiętrowe kamienice jednak jego charakter kształtują również Ratusz, fontanny, pręgierz, waga miejska czy pałace Mielżyńskich i Działyńskich. W czasie wojny całkowitemu zniszczeniu uległo 60% miejskiej zabudowy Poznania. Po wojnie odbudowując miasto starano się jednak zachować przedwojenny klimat i architekturę miasta. Co roku w czerwcu na Rynku organizowany jest Jarmark Świętojański, a w czasie festiwalu teatralnego Malta wielokrotnie wystawiane są tu przedstawienia teatralne.

Mapa Rynku w Poznaniu

Poznań w jeden dzień co zobaczyć Park Cytadela

Park Cytadela

Na wzgórzach położonych na północ od centrum miasta gdzie do 1945 roku znajdował się fort, w chwili obecnej znajduję się rozległy park. Teren Parku Cytadela jest idealny na spacery z rodzinami czy pikniki. W parku siedzibę mają Muzeum Armii i Muzeum Uzbrojenia. Bardzo ciekawa jest również znajdująca się na tym terenie instalacja Magdaleny Abakanowicz „Nierozpoznani”. W okresie wielkanocnym organizowane misteria pasyjne.

Park Cytadela w Poznaniu

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.