Poznań w jeden dzień co zobaczyć?

poznański Ratusz

Ratusz Poznański i Pręgierz przed Ratuszem

Centralnym punktem na poznańskim Rynku wyznacza Ratusz z którego codziennie o godz. 12.00 ukazują się dwa koziołki. Znajdująca się w Ratuszu Sala Odrodzenia jest jednym z najpiękniejszych wnętrz renesansowych w Polsce. W ratuszu mieści się również Muzeum Historii Miasta Poznania.Przed budynkiem znajduję się okazałych rozmiarów Pręgierz pod którym w dawnych czasach wykonywano publiczne kary dla przestępców. Poznań w jeden dzień co zobaczyć na pewno starówka jest takim miejscem.

Ratusz w Poznaniu

Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny

Największy i najpiękniejszy kościół barokowy w Poznaniu, ale zarazem jeden z największych kościołów barokowych w Polsce. W centralnej części kościoła stoją masywne kolumny z czerwonego marmuru, które nie pełnią jednak żadnej funkcji podporowej, a jedynie dają wyobrażenie wielkości świątyni. Prawdziwym skarbem są bogato zdobione organy, których współfundatorem była parafianka. Podobno jej duch pojawia się kościele aby doglądać swojego dzieła.

Bazylika matki Boskiej w Poznaniu

muzeum rogali

Rogalowe Muzeum

Bardzo ciekawym miejscem w Poznaniu jest Rogalowe opowiadające historię tajemnic wypieku Rogali Świętomarcińskich. Ceny od 12 złotych za pokaz wraz z degustacją.

Rogalowe Muzeum w Poznaniu

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.