TOP 10 ciekawostki o Włoszech które warto poznać

Włochy to wspaniałe miejsce do spędzenia wakacji, albo chociaż kilku wolnych dni. Najlepsze ciekawostki o Włoszech które warto poznać. Italia to jak wiadomo bardzo ciepły kraj, jednak zanim wybierzesz się w jakieś miejsce powinieneś dokładniej poznać jego historię.

Ciekawostki o Włoszech które warto poznać

Przedstawiamy ci najciekawsze fakty na temat Włoch, którymi na pewno zabłyśniesz w towarzystwie.

Co musisz zobaczyć w Rzymie

1. Nie wiadomo dokładnie dlaczego Włochy to Włochy i nie ma dokładnej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Słowo ITALY zbliżone w wymowie i piśmie oznaczało kiedyś miejsce w którym pasie się młode bydło. W zamierzchłych czasach krowa była symbolem mieszkańców południa dzisiejszych Włoch i być może stąd właśnie wzięła się ta nazwa.

Inną z wersji powstania nazwy tego kraju mówi o tym, że nazwa Włochy pochodzi on od imienia Italus. Był jednym z pierwszych królów regiony nazywanego Włochami. Ciekawostki o Włoszech które warto poznać pokazuje kilka możliwych wersji rozwiązania tej zagadki.

2. Włochy są w chwili obecnej jednym z najbardziej zaludnionych miejsc na kontynencie europejskim. Spowodowane jest to głównie przez wysoki wskaźnik urodzin małych Włochów oraz z długowieczności starszych, którzy dożywają naprawdę sędziwego wieku w dobrym zdrowiu. W chwili obecnej we Włoszech żyję około 60 milionów ludzi. Z takim wskaźnikiem Włochy są jednym z najliczniejszych państw w Europie. Najbardziej i najgęściej zaludniona jest północ państwa gdzie mieszka około dwustu osób na kilometr kwadratowy.

ciekawostki o Włoszech które warto poznać fontanna di trevi

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.