Top 10 Co musisz zobaczyć w Paryżu

Paryż to jedno z najbardziej jeżeli nie najbardziej romantyczne miasto na świecie. Co musisz zobaczyć w Paryżu? Paryż nadaję się zarówno na szybkie jak i długie zwiedzanie. Niestety w przypadku krótkiej wizyty nie poznasz wielu atrakcji jakie oferuję Paryż. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 10 najważniejszych rzeczy które musisz zobaczyć w mieście.

Co musisz zobaczyć w Paryżu

Co musisz zobaczyć w Rzymie

1. Wieża Eiffla

To podstawa. Wieża Eiffla jest najczęściej odwiedzaną płatną atrakcją w Paryżu. |co roku na wierzy pojawia się 7 milionów nowych turystów. Taka ilość chętnych osób skutecznie utrudnia wizytę na atrakcji, dlatego najlepiej zanim pojedziesz do Paryża dokonać rezerwacji poprzez stronę internetową.

Z wieży Eiffla rozciąga się wspaniały widok na całe miasto i okolice. Paryż nie jest wysokim miastem dlatego w pogodny dzień zobaczysz miejsca położone nawet kilkanaście kilometrów od samej wieży.

Wieża Eiffla bilety

co musisz zobaczyć w Paryżu Luwr

2. Luwr

Jest to jedno z najbardziej imponujących i największych muzeów na świecie, który ma również swoją filię w Dubaju. Luwr jest drugą po wieży Eiffla atrakcją, której będąc w Paryżu nie można nie zobaczyć. NA wizytę w tym muzeum zaplanuj co najmniej pół dnia, chociaż zdecydowanie lepiej będzie jeśli w środku spędzisz cały dzień, ponieważ zbiry tego muzeum są przebogate arcyciekawe. W Luwrze znajduję się sztuka począwszy od czasów starożytnych aż po przełom XIX i XX wieku. Najbardziej charakterystyczną atrakcją w muzeum jest oczywiście obraz Mona Lisa namalowany przez Leonardo da Vinci, ale są tu również starożytne rzeźby takie jak chociażby Venus z Milo czy rzeźny Michała Anioła. To co musisz zobaczyć w Paryżu to na pewno to właśnie miejsce!

Muzeum Luwr

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.