Top 10 Co musisz zobaczyć w Paryżu

Paryż to jedno z najbardziej jeżeli nie najbardziej romantyczne miasto na świecie. Paryż nadaję się zarówno na szybkie jak i długie zwiedzanie. Niestety w przypadku krótkiej wizyty nie poznasz wielu atrakcji jakie oferuję Paryż. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 10 najważniejszych rzeczy które musisz zobaczyć w mieście

1. Wieża Eiffla

To podstawa. Wieża Eiffla jest najczęściej odwiedzaną płatną atrakcją w Paryżu. |co roku na wierzy pojawia się 7 milionów nowych turystów. Taka ilość chętnych osób skutecznie utrudnia wizytę na atrakcji, dlatego najlepiej zanim pojedziesz do Paryża dokonać rezerwacji poprzez stronę internetową.

Z wieży Eiffla rozciąga się wspaniały widok na całe miasto i okolice. Paryż nie jest wysokim miastem dlatego w pogodny dzień zobaczysz miejsca położone nawet kilkanaście kilometrów od samej wieży.

2. Luwr

Jest to jedno z najbardziej imponujących i największych muzeów na świecie, który ma również swoją filię w Dubaju. Luwr jest drugą po wieży Eiffla atrakcją, której będąc w Paryżu nie można nie zobaczyć. NA wizytę w tym muzeum zaplanuj co najmniej pół dnia, chociaż zdecydowanie lepiej będzie jeśli w środku spędzisz cały dzień, ponieważ zbiry tego muzeum są przebogate arcyciekawe. W Luwrze znajduję się sztuka począwszy od czasów starożytnych aż po przełom XIX i XX wieku. Najbardziej charakterystyczną atrakcją w muzeum jest oczywiście obraz Mona Lisa namalowany przez Leonardo da Vinci, ale są tu również starożytne rzeźby takie jak chociażby Venus z Milo czy rzeźny Michała Anioła.

3. Łuk Triumfalny

Stojący w centrum Paryża Łuk Triumfalny podobnie jak wieża Eiffela również oferuję zapierający w piersiach widok na miasto. Jest to jedna z największych atrakcji miasta dlatego w sezonie wakacyjnym w przypadku chęci wejścia na górę musisz uzbroić się w cierpliwość. Jednak wrażenia po wejściu na pewno zrekompensują ci czas spędzony w kolejce.

4. Sacre-Coeur i dzielnica Montmartre

W dzielnicy Montmartre na szczycie wzgórza znajduję się drugi najbardziej charakterystyczny dla Paryża kościół. Sacre-Coeur stoi na wysokości około 130 metrów. Jeżeli zdecydujesz się na wizytę, a nie może być inaczej bo to wizytówka miasta której nie mnożna przegapić koniecznie idź na kościoła słynnymi schodami Sacre-Coeur. Widok co chwilę zatrzymujących się na schodach turystów nie może dziwić ponieważ z każdym schodkiem w górę widok coraz bardziej zapiera dech w piersiach. Po wizycie w kościele nie możesz przegapić szansy na zwiedzenie dzielnicy Montmartre. Jest to jedna z najbardziej znanych dzielnic miasta w której na zawsze mieszkali i pracowali artyści dlatego jej klimat jest nie do podrobienia.

5. Jardin du Luxembourg

Ogród Luksemburski położony w VI dzielnicy jest jedną z najprzyjemniejszych letnich atrakcji Paryża. Po długich pieszych wędrówkach po Paryżu warto zatrzymać się tutaj na posiłek lub po prostu odpocząć na jednym z krzesełek. W letnie dni ogród oferuję tak poszukiwany cień i chwilę relaksu.

6. Musee d’Orsay

Muzeum d’Orsay to mniej znane, ale coraz bardziej popularne muzeum w stolicy Francji. Położone podobnie jak Luwr muzeum usytuowane jest w centrum miasta i oferuję przebogatą wystawę sztuki. W salach Musee d’Orsay znajdziemy bogate zbiory głównie sztuki francuskiej z przełomu XIX i XX wieku. W jego salach zobaczymy z bliska obrazy Moneta, Maneta czy Gauguina.

7. Katedra Notre Dame

Kolejnym miejscem które musimy zobaczyć i z którego szczytu możemy zobaczyć wspaniały widok na miasto jest katedra Notre Dame. Niestety tu również w szycie sezonu kolejki przyprawiają o zawrót głowy, dlatego warto przyjść wcześniej lub przed samym zamknięciem katedry. Legenda głosi, że jednym z dzwonników pracujących w wieży był szpetny Quasimodo który zakochał się w pięknej cygance. Piękny widok na miasto i charakterystyczne rzeźbione gargulce na fasadzie katedry to rzecz której nigdy nie zapomnisz.

8. Pałac Wersalski

Pałac w Wersalu położony jest poza terenem samego miasta jednak jest nieodłączną atrakcją Paryża. Zbudowany w głównej mierze przez Króla Ludwika XIV jako królewska rezydencja. Piękna i przebogata budowla w sezonie wakacyjnym oferuję niesamowitą atrakcję jaką są wspaniale utrzymane ogrody pałacowe. Pałac wersalski i jego piękne ogrody to atrakcją w której spędzisz cały dzień i na pewno nienasycony będziesz chciał wracać tam w każdym możliwym momencie.

9. Sainte-Chapelle

Ta królewska gotycka średniowieczna kaplica otwarta jest dla zwiedzających przez 7 dni w tygodniu. Położona w Île de la Cité ma jedno z najbardziej interesujących wnętrz sakralnych na całym świecie. Dla osób wierzących, ale nie tylko wrażenia są nie do przecenienia.

10. Palais Garnier

Czyli Opera Paryska która oferuję niezapomniane przeżycia wokalne, ale i wizualne nie tylko dla koneserów muzyki. Paryż jako najbardziej romantyczne miasto na świecie posiada operą, która zupełnie dopasowuję się do poziomu jaki reprezentuję sobą stolica Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: