Top 10 Co musisz zobaczyć w Rzymie

Źle zaplanowany urlop w Rzymie może oznaczać duże wydatki, kolejki, stres i niepotrzebną stratę czasu. Co musisz zobaczyć w Rzymie? Z nami poznasz najważniejsze atrakcje Wiecznego Miasta i dowiesz się w jaki sposób zaplanować wędrówkę, co i kiedy zobaczyć.

Co musisz zobaczyć w Rzymie

Ciekawostki o Włoszech które warto poznać

Koloseum

Najbardziej znana na świecie arena sportowa to rzymskie Koloseum Rzymskie. Pierwsza walka odbyła się tu w roku 82. tradycja walk pomiędzy ludźmi – gladiatorami, a zwierzętami sięga głębokiej starożytności. Była to jedna z najbardziej popularnych rozrywek dla wszystkich ludzi żyjących w tamtym okresie. Jeden spektakl był w stanie zgromadzić na terenie koloseum około 50 tysięcy osób. To podobne i ilości co w obecnych czasach.

Aby uniknąć kolejek podczas wejścia do Koloseum możesz zamówić bilety online. Bilet da ci również możliwość wstępu na pobliskie Forum oraz wzgórze palatyńskie. Bilet jest ważny przez dwa dni.

Koloseum strona oficjalna

Rzymskie forum

W starożytnym Rzymie oraz wcześniej również w Grecji, plac w centrum miasta nazywany Forum był centrum życia miasta. Odbywały się tu festiwale, wszystkie ważne uroczystości czy pogrzeby. Forum było centralnym punktem miasta i to wokoło niego rozrastało się wraz z rozwojem i zwiększaniem liczby mieszkańców. Aż do VII wieku przed Chrystusem było tu bagno. W chwili obecnej przed wejściem na Forum możesz dostać mapę, która pozwoli ci zwiedzić dokładnie to miejsce i poznać jego dokładny rozkład i funkcje. To jedna z pierwszych rzeczy co musisz zobaczyć w Rzymie. Po zwiedzeniu całości sugerujemy wspiąć się na sam szczyt Wzgórza Palatynatu i podziwiać piękną panoramę miasta.

Forum Romanum

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.