Top 10 Co musisz zobaczyć w Rzymie

Panteon

Panteon to rzymska świątynia bogów, która zachowała się w doskonałym stanie i można ją podziwiać bez przeszkód w całości. Panteon został zbudowany w roku 27 p.n.e. po czym był wielokrotnie przebudowywany. Na początku II wojny światowej został spalony i po raz kolejny musiał zostać odświeżony. Po okresie przedchrześcijańskim kult pogańskich bogów został zastąpiony kultem chrześcijańskim. Po okresie renesansu Panteon przyjął również rolę grobowca dla najznakomitszych mieszkańców Rzymu lub osób, które przyczyniły się do jego rozwoju. Styl architektoniczny Panteonu znalazł wielu naśladowców na całym świecie. Wstęp jest bezpłatny, a kolejki w szczycie sezonu znośne.

Pantheon strona

Co musisz zobaczyć w Rzymie Watykan

Watykan

Mimo że Watykan znajduję się w centrum Rzymu od 1929 roku jest niezależnym państwem z własną flagą, pieniędzmi i znaczkami. Ma również swoją własną policję, która nosi nazwę Gwardii Szwajcarskiej. Funkcjonariusze mają za zadanie bronić papieża, urzędników i pilnować porządku na terenie Watykanu. Co musisz zobaczyć w Rzymie – właśnie to miejsce!

Najważniejszym miejscem w Watykanie jest oczywiście Bazylika Świętego Piotra wraz z przylegającym do niej placem Świętego Piotra. Na placu odbywają się wszystkie uroczystości oraz msze celebrowane przez papieża. Aby wejść do bazyliki należy być odpowiednio ubranym. Turysta musi mieć założone długie spodnie oraz zakryte ramiona. W bazylice znajdziemy Pietę czyli rzeźbę martwego Chrystusa trzymanego przez Matkę Boską. Pieta została w całości wyrzeźbiona przez Michała Anioła. Również tutaj znajduję się kaplica Sykstyńska z kolejnym arcydziełem Michała Anioła namalowanym na suficie. Po zwiedzeniu muzeum najlepiej udać się na ogromny dach bazyliki w celu odpoczynku i zrelaksowania się pięknym widokiem na cały Watykan i Rzym. Wstęp jest bezpłatny, a kolejki w szczycie sezonu znośne.

Watykan

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.