TOP 10 NAJLEPSZE AQUAPARKI W POLSCE

Aquapark w Redzie

Jest to jedyny aquapark w Polsce który oprócz standardowych basenów i zjeżdżalni połączony jest z oceanarium w którym pływają żywe rekiny! Mnóstwo atrakcji, zjeżdżalnie o równych poziomach trudności, ogromne jacuzzi, zjeżdżalnia dla pontonów czy wulkan to tylko niektóre z oferowanych tutaj atrakcji. Wybudowany blisko niedaleko od Trójmiasta aquapark w Redzie to idealne uzupełnienie wakacyjnego pobytu nad morzem Bałtyckim. Ceny biletów zaczynają się już od 15 złotych.

Termy Maltańskie w Poznaniu

Termy wybudowane w Poznaniu to największy tego typu obiekt w Polsce i drugi w Europie. Na ten kompleks składa się 9 basenów łącznie z tym o klasycznych wymiarach olimpijskich, basenem do skoków czy z wodami geotermalnymi. Wspaniałe zjeżdżalnie wzbogacone o efekty dźwiękowe i wizualne oraz zjeżdżalnia pontonowa dla całych rodzin gwarantują że nikt tu nie będzie się nudził. Bilety już od 12 złotych.

Park Wodny w Krakowie

W tej chwili jest to największy kryty park wodny w naszym kraju. Ponad 800 metrów zjeżdżalni o rożnych stopniach trudności i 3 baseny o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych zapewnią wszystkim atrakcję na jakie liczą. Dla dzieciaków statek piracki ze strzelającymi armatkami czy replika smoka wawelskiego. Dla starszych ścianka wspinaczkowa i rwąca rzeka. Bilety już od 14 złotych za wejście.

Aquapark Zakopane

Niezależni czy przyjechało się na zimowe szusowanie po śniegu czy letnie wakacje zakopiański aquapark zawsze ma dla turystów moc atrakcji. Standardowe baseny, zjeżdżalnie dla najmłodszych oraz trochę starszych, brodziki dla dzieci, dzika rzeka czy wodny grzybek. W sezonie letnim otwarty jest zewnętrzny taras widokowy na którym również znajduję się basen z wodami geotermalnymi czy leżaki do opalania. Dodatkowo dla klientów dostępne są strefy saun, kręgielnia czy bary. Bilety od 17 złotych.

Termy Chochołowskie w Chochołowie

Termy chochołowskie od kiedy zostały otwarte stały się największym obiektem termalnym na Podhalu. Standardowe atrakcje tak jak jacuzzi, zjeżdżalnia dla pontonów czy zwykła zjeżdżalnia rurowa uzupełnione zostały uzupełnione zostały klasycznymi atrakcjami termowymi. Łaźnia parowa, baseny termalne, jacuzzi z wodą solankową czy saunarium z wielkim tarasem widokowym. Bardzo bogata jest również oferta strefy SPA. Ciekawym urozmaiceniem pobytu natomiast beczki termalne z surową siarkową wodą. Ceny wejścia zaczynają się już od 35 złotych.

Wrocławski Park Wodny

Największą atrakcją tego ogromnego parku wodnego jest zjeżdżalnia High Fly ze skocznią na końcu która oferuję naprawdę niesamowite wrażenia dla odwiedzających. Pozna tą największą jest jeszcze sześć innych zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Dla amatorów dużych wrażeń przygotowano możliwość pokonywania sztucznych fal o wysokości do 70 centymetrów. Pływając po aquaparku możemy wypłynąć na zewnętrzny basen lub wybrać się na znajdujący się również poza budynkiem basen solankowy. Bilety od 22 złotych.

Park Wodny Jan w Darłówku

Jedyny w Europie całoroczny park wodny całkowicie wypełniony wodą morską o łącznej powierzchni basenów ponad 1500 m2. Zjeżdżalnie w parku mają ponad 230 metrów. Standardowe atrakcje takie jak dzika rzeka, baseny czy jakuzzi. Podczas ładnej letniej pogody otwarte jest wyjście na zewnętrzny basen również z wodą morską. Bilety w cenie od 13 złotych.

Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskańskiej

Kompleks w Bukowinie jest bardzo dobrze wyposażonym połączeniem aquaparku i basenu termalnego. Gorących basenów jest dwanaście. Oprócz tego solna grota i centrum SPA. Poza atrakcjami charakterystycznymi dla term są oczywiście baseny i zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych. Ceny zaczynają się od 39 złotych.

Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej

Ten park rozrywek jest wspaniałym miejscem dla spędzania czasu całymi rodzinami. Łączy w sobie zarówno atrakcje wodne jak i naziemne. Nazwa Nemo jest nawiązaniem do książki Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi i w takim stylu utrzymane jest całe miejsce. utrzymany. Duży basen pod kopułą przypomina Tropikalną Wyspę znajdującą się pod Berlinem w Niemczech. Poza strefą wodną mieści się bowling, bilard i scena muzyczna. Wstęp od 11 złotych.

Aquapark Fala w Łodzi

Łącznie 7 basenów o powierzchni dochodzącej do 2500m2. Palmy, piaszczysta plaża i bar w stylu karaibskim to tylko początek atrakcji. Baseny mieszczą się zarówno pod kopuła aquaparku jak i na zewnątrz. Standardowe w takich miejscach sztuczne fale, rwąca rzeka, zjeżdżalnie czy wodospady to tylko niektóre z atrakcji. W trakcie sezonu działa również ekstremalnie wielka zewnętrza mega zjeżdżalnia. Ceny od 17 złotych za wejście ulgowe.

Health Resort Panorama Morska w Jarosławcu

Cztery baseny z podgrzewaną wodą, których powierzchnia to około 1700m2 znajdują się nad samym Bałtykiem. Kompleks jest otwarty dlatego do chwili zadaszenia jednego z basenów działał tylko w sezonie letnim. Sztuczna rzeka, sztuczna grota i kompleks zjeżdżalni oraz wielki basen z falami morskimi z którego mogą korzystać nawet najmłodsi. Koszt wstępu w sezonie zaczyna się od 25 złotych.

Suntago Wodny Świat koło Mszczonowa

W okolicy Warszawy i niedaleko Łodzi powstaje największy park wodny w Polsce oraz największy kryty aquapark w Europie. Otwarty w 2019 roku ma mieć powierzchnię 3500m2, 30 zjeżdżalni, prawdziwe palmy, wodną dżungle, strefy saun i SPA, otwierany dach i miejsca tematyczne. Zapowiada się bardzo ciekawie. Niestety nie są jeszcze znane ceny wejścia do aquaparku, ale za taki zestaw atrakcji na pewno będzie opłacało się sięgnąć do portfela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: