TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BARCELONIE

W letnich gorących miesiącach do największych atrakcji Barcelony należą zapewne jej plaże. Jenak w naszym poradniku poznaj inne najlepsze atrakcje w Barcelonie. Opiszemy ci co powinieneś zobaczyć w tym mieście poza wygrzewaniem się na piaszczystym brzegu morza.

Najlepsze atrakcje w Barcelonie

Co muisz zobaczyć w Paryżu

1. La Sagrada Familia

Na szczycie listy najlepszych atrakcji turystycznych Barcelony znajduje się piękny i wciąż niedokończony kościół La Sagrada Familia. Ta wyjątkowa budowla zaprojektowana w XIX wieku przez Antoniego Gaudiego jest najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną Barcelony. Co roku odwiedza ją ponad trzy miliony turystów. Zakończenie budowy zostało wyznaczone dopiero na 2026 rok tak aby uczcić 100 rocznicę urodzin Gaudiego. Aby nie stać w bardzo długich kolejkach najlepiej kupić bilet online za 15 €. Zwiedzanie już od godziny 9. Poznaj najlepsze atrakcje w Barcelonie i zarezerwuj wejście do kościoła już w tej chwili.

Strona oficjalna La Sagrada Familia

najlepsze atrakcje w Barcelonie

2. Magiczna fontanna Montjuic i pokaz świetlny

Odwiedzając tą fontannę naprawdę czuje się magie. Jest to jedna z głównych atrakcji w Barcelonie z ponad 2,5 miliona odwiedzających rocznie. Niesamowity wieczorny pokaz wody, światła i muzyki można obejrzeć w piątki i soboty, a sezonie letnim od czwartku do niedzieli. Wstęp jest bezpłatny przez cały rok.

Fontanna Montjuic

No votes yet.
Please wait...

One thought on “TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BARCELONIE

 • 17 czerwca 2018 at 19:44
  Permalink

  najlepiej jest tam wyjechać na krotko przed początkiem sezonu, lub chwilę po jego zakończeniu jest wtedy zdecydowanie mniej ludzi i temperatura również bardziej znośna.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.