TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BARCELONIE

muzeum Picassa

3. Muzeum Picassa

Pablo Picasso urodził się na południu Hiszpanii, ale jego rodzina przeniosła się do Barcelony w 1895 r. W muzeum można zobaczyć wyjątkową kolekcję ponad 4000 prac z wczesnymi szkicami i płótnami malarza. Wystawa wspaniale pokazuje rozwój Picassa od studenta do najlepszego artysty na świecie. Muzeum mieści się w kilku gotyckich budynkach na starym mieście w Barcelonie. Czynne codziennie poza poniedziałkami, bilet w cenie 11 €.

Strona Muzeum Picassa

las Ramblas Barcelona

4. Las Ramblas najsłynniejsza ulica spacerowa w Barcelonie

La Rambla nazywana jest również Las Ramblas ponieważ składa się z kilku odcinków o rożnych nazwach. Ulica nie jest w żadną spektakularną atrakcją miasta, jednak będąc w Barcelonie koniecznie trzeba się nie przespacerować aby poczuć ludzkie tętno Barcelony. La Rambla zaczyna się przy centralnym placu Plaza Catalunya, a kończy przy pomniku Kolumba w przystani Port Vell. Hiszpański poeta Federico García Lorca powiedział, że jest to jedyna ulica na świecie, która nigdy nie powinna się kończyć. To najlepsze atrakcje w Barcelonie przejdź się ulicą, która jest zawsze otwarta i bezpłatna dla spacerowiczów.

Przewodnik po ulicy Las Ramblas

No votes yet.
Please wait...

One thought on “TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BARCELONIE

 • 17 czerwca 2018 at 19:44
  Permalink

  najlepiej jest tam wyjechać na krotko przed początkiem sezonu, lub chwilę po jego zakończeniu jest wtedy zdecydowanie mniej ludzi i temperatura również bardziej znośna.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.