TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BARCELONIE

fc Barcelona

5. Stadion FC Barcelona Camp Nou i muzeum Barça

Jedna z największych atrakcji miasta, stadion Camp Nou na którym mecze rozgrywa piłkarska drużyna FC Barcelona. Jeżeli podczas wizyty nie są rozgrywane mecze można zwiedzić cały stadion i okazałe muzeum FCB. Na Camp Nou znajduję się również jeden z największych sklepów Nike w Europie w którym znajdziemy bardzo dużo towarów logowanych FCB. Ceny biletów zaczynają się od 18 €.

Oficjalna strona klubu FC Barcelona

Barrio Gotico w Barcelonie

6. Barrio Gotico – gotycka dzielnica średniowiecznej Barcelony

Średniowieczna Barcelona rozwijała się wokół rzymskiego miasta Barcino, które jest w tej chwili najstarszą częścią Barcelony. Znajdziemy tu mnóstwo kościołów, placów, rynków i muzeów oraz część starych rzymskich murów. Warto zajrzeć do Museu d’Història de la Ciutat gdzie obejrzymy pozostałości rzymskich domów i ulice pod muzeum. Dzielnice najlepiej zwiedzać na piechotę ponieważ manewrowanie wąskimi ulicami jest dosyć trudne. Dzielnica jest zawsze otwarta dla zwiedzających i bezpłatna.

Barrio Gotico

No votes yet.
Please wait...

One thought on “TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BARCELONIE

 • 17 czerwca 2018 at 19:44
  Permalink

  najlepiej jest tam wyjechać na krotko przed początkiem sezonu, lub chwilę po jego zakończeniu jest wtedy zdecydowanie mniej ludzi i temperatura również bardziej znośna.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.