TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BARCELONIE

park Guell w Barcelonie

7. Park Guell – modernistyczny park zaprojektowany przez Gaudiego na wzgórzu Karmel

Parc Guell znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uważany za jedno z największych dzieł Gaudiego. Park znajduje się na wzgórzu Karmel. Pod dotarciu na miejsce będziemy mogli nasycić oczy wspaniałymi widokami. W pierwotnym zamyśle Park Guell miał być prywatną, ekskluzywną dzielnicą z 60 domami, jednak po śmierci Guell’a teren został przekazany do miasta Barcelona jako park publiczny. Parc Guell jest otwarty codziennie przez cały rok, a ceny biletów zaczynają się od € 7 za wejście.

Oficjalna strona Park Guell

barcelona architektura

8. Modernistyczne budynki w Barcelonie

Modernizm to ruch w sztuce, który rozwijał się na terenie Katalonii na przełomie XIX i XX wieku. Jego najciekawszym wyrazem jest architektura, a w szczególności dzieła Antoniego Gaudiego. W Barcelonie jest kilka pięknych modernistycznych budynków, które są wyjątkowe pod każdym względem i koniecznie trzeba je zobaczyć. Znajdujące się niedaleko od siebie trzy budynki: Casa Amatller zaprojektowana przez Josepa Puig i Cadafalcha, baśniowa Casa Batlló autorstwa Gaudiego i niesamowita Casa Lleó-Morera tego samego architekta. Nieco dalej znajduję się jedna z najsłynniejszych budowli Gaudiego – Casa Mila. W pobliżu Las Ramblas znajduję się jeszcze piękna kamienica Palau Guell również autorstwa Gaudiego. Wstęp do poszczególnych kamienic jest płatny i uzależniony od aktualnych wydarzeń w tych miejscach.

Oficjalna strona Casa Amatller

No votes yet.
Please wait...

One thought on “TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BARCELONIE

 • 17 czerwca 2018 at 19:44
  Permalink

  najlepiej jest tam wyjechać na krotko przed początkiem sezonu, lub chwilę po jego zakończeniu jest wtedy zdecydowanie mniej ludzi i temperatura również bardziej znośna.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.