TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W PRADZE

W przeciągu ostatnich lat Praga stała się bardzo popularnym miejscem wyjazdu i wypoczynku dla wielu turystów z Europy, ale i całego świata. Poznaj najlepsze atrakcje w Pradze ponieważ to miasto posiada jedną z najlepiej zachowanych starówek w Europie, a miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najlepsze atrakcje w Pradze

Najlepsze atrakcje w Wiedniu

1. Zamek Praski

W dzielnicy Hradczany stoi najbardziej znany praski zabytek – Zamek Praski. Najlepsze atrakcje w Pradze poleca to miejsce w 100% Kiedyś był siedzibą czeskich królów, dziś jest urzęduje w nim Prezydenta. Zamek jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta. W obrębie jego murów mieszczą się inne wspaniałe budowle. Między innymi piękna Katedra św. Wita czy Bazylika św. Jerzego, majestatyczna Brama Prochowa pięknie zdobiony Stary Pałac Królewski czy też niesamowita Złota Ścieżka. Zamek jest największą tego typu budowlą na świecie i poza walorami historycznymi daje turyście niesamowite doznania estetyczne. Wspaniały widok na rzekę Wełtawę i stare miasto. Jedna z sal Starego Pałacu jest tak ogromna, że odbywały się na niej turnieje rycerskie. Koniecznie trzeba również zwiedzić ogrody królewskie z mnóstwem atrakcji między innymi stadionem piłkarskim czy śpiewającą fontanną. Wieczorem doskonałym pomysłem jest wybranie się na spacer w okolicę zamku ponieważ jego iluminacje tworzą widoki nie do zapomnienia. Adres zamku: 119 08 Praha 1. Koszt zwiedzania zależny od terminu i ilości atrakcji.

Najlepsze atrakcje w Pradze most karola

2. Most Karola

Jeden z najbardziej znanych mostów na świecie. Zbudowany na rzece Wełtawie – Most Karola, słynie z pięknych rzeźb. Najbardziej znana to figura przedstawiająca św. Jan Nepomucena, który jest najbardziej czczonym świętym w Czechach. Legenda mówi, że pocierając tablicę napisową na posągu po pewnym czasie spełnisz jedno ze swoich najskrytszych życzeń. Wstęp jest bezpłatny i czynny całą dobę.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

One thought on “TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W PRADZE

 • 17 czerwca 2018 at 19:41
  Permalink

  Praga to niesamowite miasto!!! Staram się tam być co najmniej raz w roku. Wspaniały klimat i cudowni ludzie. Polecam serdecznie!!!

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.