TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W PRADZE

3. Klementinum i Biblioteka Narodowa

Siedziba Biblioteki Narodowej to zbiór przepięknych barokowych budynków z ponad sześcioma milionami książek, która zawiera kopie każdej wydanej w Czechach książki. Poza przebogatą kolekcją książek w zwiedzaniu nie można pominąć wspaniałej Sali Bibliotecznej z przebogatą dekoracją sufitu czy znajdującą się zaraz obok Wieżą Astronomiczną oferującą wspaniałe widoki na całą Pragę. Adres Biblioteki: ul. Mariánské náměstí 5, 110 00 Praha 1. Bibliotekę można zwiedzać z przewodnikiem w języku angielskim, wcześniejsza rezerwacja biletów nie jest konieczna. Oficjalna strona

Najlepsze atrakcje w Pradze stary rynek

4. Rynek Starego Miasta i dzielnica żydowska

W samym centrum miasta, znajduje się wspaniały Rynek Staromiejski. Jest to jedno z najlepszych miejsc do zwiedzania w całej Europie. Wspaniale zachowana architektura sięgającą jeszcze XI wieku wraz z doskonale zachowaną dzielnicą żydowską. Josefov który przez stulecia był uważany za slumsy zmienił się w jedną z najciekawszych dzielnic miasta pod koniec XIX wieku. W tamtym okresie wybudowano na jej obszarze wiele secesyjnych budynków. Najważniejszym punktem na mapie miasta jest Ratusz Staromiejski, na którym znajduje się zegar z którego tarczy co godzinę wyłaniają się figury 12 Apostołów. We wnętrzu Starego Ratusza znajduje się między innymi wystawa sztuki, kaplica czy stare więzienie. Ze szczytu Wieży Ratusza można podziwiać rozległą panoramę stolicy Czech. Najlepsze atrakcje w Pradze, adres: Staroměstské náměstí, 110 00 Praha 1, zwiedzanie całości jest bezpłatne i całodobowe.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

One thought on “TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W PRADZE

 • 17 czerwca 2018 at 19:41
  Permalink

  Praga to niesamowite miasto!!! Staram się tam być co najmniej raz w roku. Wspaniały klimat i cudowni ludzie. Polecam serdecznie!!!

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.