TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W PRADZE

7. Wieża widokowa Petrín

Wieża Widokowa Petrín jest miniaturową repliką Wieży Eiffla wybudowaną w 1891 roku z używanych torów kolejowych. Od tego czasu stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Chcący ją odwiedzić mogą wybrać się na szczyt wzgórza na jakim stoi kolejką linową, a następnie pokonać drogę na szczyt wieży na piechotę. W okolicy znajdują się liczne bary i restauracje z dobrym jedzeniem. Adres wierzy: Petřínské sady, 118 00 Praha 1, wstęp jest bezpłatny i całodobowy.

8. Plac Wacława

Poza starym centrum miasta, na tak zwanym Nové Město czyli obszarze Nowego Miasta mieści się wspaniały Plac Wacława a którym w jego centralnym punkcie stoi również pomnik Wacława, który jest patronem Czech. Plac Wacława został stworzony w XIV wieku jako targowisko dla koni, jednak od tego czasu stał się jedną z najważniejszych przestrzeni publicznych miasta. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości czy demonstracje. Przy placu mieści się wiele bardzo znanych restauracji z tradycyjną czeską kuchnią czy piwem. Adres: 110 00 Praha 1, wstęp jest bezpłatny całodobowo.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

One thought on “TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W PRADZE

 • 17 czerwca 2018 at 19:41
  Permalink

  Praga to niesamowite miasto!!! Staram się tam być co najmniej raz w roku. Wspaniały klimat i cudowni ludzie. Polecam serdecznie!!!

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.