TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W PRADZE

9. Ściana Lennona

Mur Johna Lennona jednego z członków zespołu The Beatles. Ściana poświęcona jego pamięci powstała niemal od razu po zamordowaniu Lennona w 1980 roku. W tym miejscu fani tego działacza pokojowego mogli zademonstrować swój smutek, malując obrazy i hasła nawiązujące do jego działalności. Mimo zamazywania napisów i obrazów przez policje, nowe napisy pojawiały się w zawrotnym tempie a ściana stała się symbolem nadziei i pokoju, której tradycja trwa do dziś. Dokładny adres miejsca: Velkopřevorské náměstí, 100 00 Praha 1, koszt zwiedzania bezpłatny i całodobowy.

10. Tańczący dom

Tańczący dom czyli Tančící dům to najwybitniejszy współcześnie budynek architektoniczny w Pradze. Wbudowany w latach 1992-1996 na podstawie projektu Franka Gehry’ego. Budynek składa się z dwóch sąsiednich wież, które przypominają dwie tańczące postacie kobiety i mężczyzny. Budynek popularnie nazywany jest „Ginger i Fred” na pamiątkę słynnych amerykańskich tancerzy Ginger Rogers i Fred Astaire. Wewnątrz budynku mieszczą się głównie biura, ale na najwyższym piętrze mieści się restauracja. Zobacz te najlepsze atrakcje w Pradze, dokładny adres miejsca: Jiráskovo náměstí 1981/6, 120 00 Praha 2, spacer w okolic jest bezpłatny i całodobowy.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

One thought on “TOP 10 NAJLEPSZE ATRAKCJE W PRADZE

 • 17 czerwca 2018 at 19:41
  Permalink

  Praga to niesamowite miasto!!! Staram się tam być co najmniej raz w roku. Wspaniały klimat i cudowni ludzie. Polecam serdecznie!!!

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.