TOP 10 NAJLEPSZE PARKI ROZRYWKI W POLSCE

Rabkoland Rodzinny Park Rozrywki w Rabce Zdroju

Poza klasycznym lunaparkiem z kręcącymi się karuzelami, pałacem strachu, domem śmiechu, kolejką czy klasycznymi samochodzikami znajdziemy tutaj również między innymi sztuczną krowę dającą prawdziwe mleko czy magiczne figury. Wesoła farma z ruchomymi figurami zwierząt czy Śpiewające Warzywa wprawiane przez dzieci w ruch za pomocą przycisków to kolejny zestaw niesamowitych atrakcji. Po tym zestawie czeka na nas jeszcze odwiedzenie Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości. Znajdziemy tu miedzy innymi największego oscypka i przebogatą kolekcję rzeźb z jednej zapałki. W sezonie letnim organizowane są występy iluzjonistów i przedstawiania teatralne. A na koniec zostanie nam jeszcze przejście się po odwróconym domu.

Park czynny jest codziennie od 10 do 18. Bilet wstępu jest darmowy, dokupienia wymagają jedynie przejażdżki.

Energylandia w Zatorze

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Park podzielony jest na strefy tematyczne: dziecięcą, familijną i ekstremalną. Raj dla maluchów w którym znajdziemy karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, kolejki, samochodziki czy tor wodny z łódkami. Kolejna strefa została przygotowana tak aby w atrakcjach udział brały całe rodziny. Znajdziemy tu między innymi spływy łódkami, obrona przed kosmitami lub przejechać się spokojną kolejką górską lub widokową. Ostatnia strefa nazywana ekstremalną nawiązuje do kultury Indian. Ogromne wahadło, szybkie rollercoastery i inne atrakcje po których skorzystania poziom adrenaliny będzie znacznie wyższy niż przed wejściem do Energylandii. Poza strefą lunaparku w dwóch ogromnych salach widowiskowych organizowane są zapierające dech w piersiach pokazy czy koncerty gwiazd z całego świata.

Ceny biletów zaczynają się od 59 złotych za wejście.

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie Legendia

Jest to najstarszy polski lunapark z ponad 40 atrakcjami na pokładzie! Z racji na swój wiek w ostatnim czasie park przekształcił się w park tematyczny europejskiego rozmiaru i formatu. Główną tematyką stały się polskie baśnie i legendy. Największą atrakcją jest na pewno Ogromny diabelski młyn z którego doskonale widać panoramę całego miasta oraz wyjątkowy największy w tej części europy rollercoaster z podwójną pętlą dostarczający odwiedzającym bardzo dużo ekstremalnych emocji.

Wejście zaczyna się od 40 zł

Zatorland w Zatorze

Ten ogromny park rozrywki składa się z trzech mniejszych parków i lunaparku. Park ruchomych dinozaurów z największym na świecie ruchomym modelem gada. Park Mitologii z ogromnym pięciometrowym w pełni interaktywnym cyklopem. Park owadów z ruszającym się sztucznym karaluchem. Na koniec zostaje jeszcze zwiedzającym lunapark którego doznania zaspokoją gust nawet najwybredniejszych zwiedzających. Diabelski Młyn, Dinocoaster, liczne karuzele, zderzające się samochodziki czy basen ze zdalnie sterowanymi łódkami to tylko część z wielu rozrywek.

Wejście zaczyna się od 29,99 złotych.

Lunapark Sowiński we Władysławowie

Jeżeli spędzasz rodzinny urlop nad polskim morzem nie możesz nie odwiedzić lunaparku we Władysławowie. Najwyższa kolejka górska w Polsce, dom grozy, pałac śmiechu, diabelski młyn, liczne karuzele, tor wyścigowy dla gokartów, parki linowe, wyścigi quadów czyi plac zabaw dla dzieci.

Ceny: brak danych

Dream Park Ochaby Wielkie

W górach przy polskiej granicy znajduje się duży park rozrywki składający się z kilku parków tematycznych. Dużą wagę przykłada się w tym miejscu do elementów edukacyjnych dla najmłodszych gości. Park dinozaurów, park miniatur, oceanarium, park linowy, dom do góry nogami, wystawa dzikich kotów, kino 6d, wieża mocy, małpi gaj ( o różnym poziomie trudności), trampoliny i strzelnica. To tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. W sezonie letnim otwarta la turystów jest park miniatur, park dinozaurów i domek do góry nogami.

Wejście do parku zaczyna się od 8 złotych za bilet ulgowy.

Bałtowski Kompleks Turystyczny w Bałtowie

Najstarszy polski park dinozaurów stworzony w miejscu gdzie rzeczywiście odnaleziono ślady dinozaurów. Ponad sto modeli pradawnych gadów, muzeum jury czy prehistoryczne oceanarium to tylko atrakcje związane z dinozaurami. Oprócz tego można wybrać się na safari z mnóstwem egzotycznych zwierząt lub pojeździć konno w stadninie. Po tych atrakcjach przychodzi czas na skorzystanie z bogatej oferty lunaparku, karuzele, kolejki, łódki, bungee, rollercoaster i plac zabaw. Przygotowano również kino 5D, skansen pszczelarski, wioskę czarownic i możliwość kąpieli w naturalnym zbiorniku.

Bilety od 10,50 zł.

Mega Park Grudziądz w Grudziądzu

Park powstał jako Miasteczko Westernowe jednak aktualnie możemy korzystać z wielu parków tematycznych. W pierwszym parku znajdziemy Indian, kowbojów, Lucky Luke’a, nauki strzelania do tarczy, ujeżdżania byka,odkrywania kopalni złota czy przejażdżki kolejką z tamtych czasów. W kolejnym miejscu świat Asterixa i Obelixa, ruchome dinozaury, safari, kraina prawdziwych baśni gdzie spotykamy ulubione postacie z najbardziej popularnych bajek, safari czy Flinstonowie. Mini zoo, bryczka zaprzężoną w prawdziwe konie czy atrakcje jakie zazwyczaj znajdują się w każdym parku rozrywki: karuzele, bungee, zderzające się samochodziki czy tor dla quadów.

Całość zaczyna się od 11 złotych za wstęp.

Łeba Park w Łebie

Kolejny duży park rozrywki położony nieopodal morza w miejscu doskonałym na letnie wypady. Największą atrakcją będzie na pewno park wiernie odwzorowanych dinozaurów z największym w Polsce modelem Brachiosaurus. Po zapoznaniu się z prehistorycznym życiem wybierzemy się do dobrze wyposażonego zamku strachu, poćwiczymy w małpim gaju, rozpalimy ognisko w prawdziwej wiosce indiańskiej czy pooglądamy zwierzęta w mini zoo. Inne atrakcje znajdujące się w tym wspaniałym parku rozrywki to możliwość przejechania się oryginalnymi pojazdami Flinstonów czy skorzystanie z kolejki Czerwonego Kapturka lub kina 7D.

Bilet wstępu od 45 złotych.

Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu

Jeden z największych parków rozrywki w Polsce z największą na świecie nadmuchiwaną 28 metrową zjeżdżalnią. Park liniowy z trzema stopniami trudności, także dla najmłodszych. Park trampolin i poduchy do skakania, kosmiczny tunel i kopalnia złota. Jeżeli to nam nie wystarczy możemy próbować znaleźć wyjście z labiryntu i wyjść wprost na osadę wikingów lub wyspę potworów z Yeti, potworami czy gigantyczną ośmiornicą. Po odpłynięciu dostaniemy się na wyspę zakochanych lub wyspę iluzji dla mniej kochliwych. Park położony jest na unikalnych obszarach przyrodniczych.

Koszt wejścia od 24 złotych od osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: