TOP 10 NAJLEPSZYCH ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH W BARCELONIE

W letnich gorących miesiącach do największych atrakcji Barcelony należą zapewne jej plaże. Jenak w naszym poradniku opiszemy ci co powinieneś zobaczyć w tym mieści poza wygrzewaniem się na piaszczystym brzegu morza.

1. La Sagrada Familia

Na szczycie listy najlepszych atrakcji turystycznych Barcelony znajduje się piękny i wciąż niedokończony kościół La Sagrada Familia. Ta wyjątkowa budowla zaprojektowana w XIX wieku przez Antoniego Gaudiego jest najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną Barcelony. Co roku odwiedza ją ponad trzy miliony turystów. Zakończenie budowy zostało wyznaczone dopiero na 2026 rok tak aby uczcić 100 rocznicę urodzin Gaudiego. Aby nie stać w bardzo długich kolejkach najlepiej kupić bilet online za 15 €. Zwiedzanie już od godziny 9.

2. Magiczna fontanna Montjuic i pokaz świetlny

Odwiedzając tą fontannę naprawdę czuje się magie. Jest to jedna z głównych atrakcji w Barcelonie z ponad 2,5 miliona odwiedzających rocznie. Niesamowity wieczorny pokaz wody, światła i muzyki można obejrzeć w piątki i soboty, a sezonie letnim od czwartku do niedzieli. Wstęp jest bezpłatny przez cały rok.

3. Muzeum Picassa

Pablo Picasso urodził się na południu Hiszpanii, ale jego rodzina przeniosła się do Barcelony w 1895 r. W muzeum można zobaczyć wyjątkową kolekcję ponad 4000 prac z wczesnymi szkicami i płótnami malarza. Wystawa wspaniale pokazuje rozwój Picassa od studenta do najlepszego artysty na świecie. Muzeum mieści się w kilku gotyckich budynkach na starym mieście w Barcelonie. Czynne codziennie poza poniedziałkami, bilet w cenie 11 €.

4. Las Ramblas najsłynniejsza ulica spacerowa w Barcelonie

La Rambla nazywana jest również Las Ramblas ponieważ składa się z kilku odcinków o rożnych nazwach. Ulica nie jest w żadną spektakularną atrakcją miasta, jednak będąc w Barcelonie koniecznie trzeba się nie przespacerować aby poczuć ludzkie tętno Barcelony. La Rambla zaczyna się przy centralnym placu Plaza Catalunya, a kończy przy pomniku Kolumba w przystani Port Vell. Hiszpański poeta Federico García Lorca powiedział, że jest to jedyna ulica na świecie, która nigdy nie powinna się kończyć. Ulica jest zawsze otwarta i bezpłatna dla spacerowiczów.

5. Stadion FC Barcelona Camp Nou i muzeum Barça

Jedna z największych atrakcji miasta, stadion Camp Nou na którym mecze rozgrywa piłkarska drużyna FC Barcelona. Jeżeli podczas wizyty nie są rozgrywane mecze można zwiedzić cały stadion i okazałe muzeum FCB. Na Camp Nou znajduję się również jeden z największych sklepów Nike w Europie w którym znajdziemy bardzo dużo towarów logowanych FCB. Ceny biletów zaczynają się od 18 €.

6. Barrio Gotico – gotycka dzielnica średniowiecznej Barcelony

Średniowieczna Barcelona rozwijała się wokół rzymskiego miasta Barcino, które jest w tej chwili najstarszą częścią Barcelony. Znajdziemy tu mnóstwo kościołów, placów, rynków i muzeów oraz część starych rzymskich murów. Warto zajrzeć do Museu d’Història de la Ciutat gdzie obejrzymy pozostałości rzymskich domów i ulice pod muzeum. Dzielnice najlepiej zwiedzać na piechotę ponieważ manewrowanie wąskimi ulicami jest dosyć trudne. Dzielnica jest zawsze otwarta dla zwiedzających i bezpłatna.

7. Park Guell – modernistyczny park zaprojektowany przez Gaudiego na wzgórzu Karmel

Parc Guell znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uważany za jedno z największych dzieł Gaudiego. Park znajduje się na wzgórzu Karmel. Pod dotarciu na miejsce będziemy mogli nasycić oczy wspaniałymi widokami. W pierwotnym zamyśle Park Guell miał być prywatną, ekskluzywną dzielnicą z 60 domami, jednak po śmierci Guell’a teren został przekazany do miasta Barcelona jako park publiczny. Parc Guell jest otwarty codziennie przez cały rok, a ceny biletów zaczynają się od € 7 za wejście.

8. Modernistyczne budynki w Barcelonie

Modernizm to ruch w sztuce, który rozwijał się na terenie Katalonii na przełomie XIX i XX wieku. Jego najciekawszym wyrazem jest architektura, a w szczególności dzieła Antoniego Gaudiego. W Barcelonie jest kilka pięknych modernistycznych budynków, które są wyjątkowe pod każdym względem i koniecznie trzeba je zobaczyć. Znajdujące się niedaleko od siebie trzy budynki: Casa Amatller zaprojektowana przez Josepa Puig i Cadafalcha, baśniowa Casa Batlló autorstwa Gaudiego i niesamowita Casa Lleó-Morera tego samego architekta. Nieco dalej znajduję się jedna z najsłynniejszych budowli Gaudiego – Casa Mila. W pobliżu Las Ramblas znajduję się jeszcze piękna kamienica Palau Guell również autorstwa Gaudiego. Wstęp do poszczególnych kamienic jest płatny i uzależniony od aktualnych wydarzeń w tych miejscach.

9. Wzgórze Montjuic i wioska Poble Espanyol

Wzgórze Montjuic ma wiele dla turystów przygotowane wiele atrakcji i rozrywek. Na szczycie wzgórza stoi stary fort zwany Zamkiem Montjuic oraz miasto Poble Espanyol, które zostało zbudowane na potrzeby Światowych Targów w Barcelonie w 1929 roku. Obecnie mieści się tu wiele kawiarni, nocnych klubów, restauracji oraz liczne sklepy z rękodziełem. Dla zwiedzających przygotowane są również pokazy flamenco El Tablao de Carmen. Wstęp na Zamek Montjuic jest możliwy codziennie przez cały rok Bilety w cenie od 9 € za wejście. Wioska Poble Espanyol jest czynna codziennie przez cały rok w cenie od 12 €.

10. Wzgórze Tibadabo, kościół Sacred Heart i park rozrywki Tibidabo

Odwiedzenie wzgórza Tibadabo to wspaniała rzecz zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Widoki ze szczytu wzgórza są, a park rozrywki dostarczy atrakcji dla najmłodszych, który jest otwarty latem od marca do września. Wesołe miasteczko nie jest otwarte przez cały rok dlatego należy sprawdzić w internecie dokładne terminy i ceny biletów. Podziwianie widoków jest oczywiście bezpłatne o dostępne przez cały rok, tak samo jak Kościół Najświętszego Serca na wzgórzu Tibidabo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: