TOP 10 najpiękniejsze plaże w Polsce

10. Jurata

W Juracie znajdują się dwie ogólnodostępne plaże miejskie. Większa, która jest również szersza, a przez to dużo częściej odwiedzana przez turystów i plażowiczów. Dodatkowo ta plaża położona jest bezpośrednio nad otwartym morzem. Bezpośrednio na terenie plaży stoją bary ze standardowym wakacyjnym asortymentem. Stoją tutaj również osłony dla plażowiczów, które swoją konstrukcją i kolorem nawiązują do przedwojennej historii tego kąpieliska. Na tej plaży znajduje się strzeżone kąpielisko, na które możemy dojść od strony ul. Międzymorze.

Druga, mniejsza i węższa plaża znajduję się nad zatoką pucką. Jej atutem jest na pewno możliwość pływania na wind i kitesurfingu. Ze względu na płytkie wody Zatoki Puckiej jest to raj dla tych pływających osób. Dla chętnych nieposiadających własnego sprzętu, bezpośrednio na plaży istnieje możliwość wypożyczenia niezbędnych rzeczy do rozpoczęcia pływania.

Jako ciekawostkę należy również podać, że bezpośrednio przy zejściu numer 55. znajduje się odcinek plaży przeznaczony dla plażowiczów relaksujących się wraz ze swoimi zwierzętami.

9. Gdynia

W Gdyni jest kilka miejsc przeznaczonych dla plażowiczów. Najpopularniejsza plaża znajduję się w centrum miasta zaraz obok teatru muzycznego, szkoły filmowej oraz muzeum Marynarki Wojennej. Plaża miejska ma szerokość około 200 metrów strzeżonego kąpieliska. Jako że plaża jest położona bezpośrednio w centrum miasta, jest doskonale skomunikowana z całym trójmiastem. Do kolejki SKM dzięki której dojedziemy do Sopotu czy Gdańska mamy 10 minut spokojnym krokiem. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się najpotrzebniejsze rzeczy dla plażowiczów, bary, restauracje czy sklepy.

8. Sopot

Kolejna plaża położona bardzo blisko centrum miasta. Sopocka plaża główna sąsiaduje bezpośrednio z bardzo modnym i znanym Monciakiem czyli deptakiem jakim jest ulica Monte Cassino. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży mamy do dyspozycji moc atrakcji, a kilkaset metrów dalej znajduję się zagłębie imprezowe Trójmiasta. Z plaży wyrasta najdłuższe molo w Polsce, na które wstęp w sezonie jest niestety płatny.

Sopot jest jedną z najpopularniejszych plaż w Polsce, a w czasie sezonu staje się przysłowiową wakacyjną stolicą Polski. Na plaży i jej bezpośrednim sąsiedztwie dostępne są wszystkie turystyczne atrakcje wraz z wszystkimi możliwymi kuchniami świata oraz wypożyczalnią sprzętu sportowego. Jedynym problemem może być zaparkowanie auta ponieważ wszystkie parkingi są płatne, a miejsc nie jest dużo. Dlatego najlepiej dojechać kolejką SKM i zejść w dół Monciaka na piechotę.

7. Jastarnia

Plaże w Jastarni usytuowane są zarówno nad otwartym morzem jak i od strony Zatoki Puckiej. Plaże od strony zatoki są zdecydowanie węższe, ale ten akwen daje doskonałe możliwości do wykorzystania w kite czy windsurfingu. Jeżeli nie jesteś wytrawnym surferem na tej plaży będziesz miał możliwość wypożyczenia sprzętu w jednej z licznych szkółek.

Plaża od strony otwartego morza jest zdecydowanie szersza. Jej dodatkowym atutem jest ciągła obecność ratownika oraz w wyznaczonych obszarach możliwość wypoczynku razem ze swoim czworonożnym przyjacielem.

6. Gdańsk

W Gdańsku znajduję się siedem ogólnodostępnych strzeżonych kąpielisk. Najbardziej popularne kierunki plażowiczów chcących wypocząć na jednej z gdańskich plaż to: Jelitkowo, Brzeźno, Stogi, Sobieszewo i Orle.

Przy każdej z wymienionych plaż znajduję się klasyczna przy plażowa infrastruktura i do każdej można dojechać w wygodny sposób komunikacją miejską. Plaża w Jelitkowie znajduję się najbardziej w centrum miasta i bezpośrednio w jej okolice docierają tramwaje. Podobnie jest w przypadku plaży w Brzeźnie. Plaża na Stogach jest już trochę bardziej oddalona od centrum miasta. Jeszcze dalej znajduję się plaża w Sobieszewie i Orle. Jednak i tam dojazd nie jest rzeczą skomplikowaną i nie powinien nikomu przysporzyć trudności.

Gdańskie plaże są szerokie i czyste z wyznaczonymi miejscami dla plażowiczów ze zwierzętami.

5. Darłówko

W Darłówku znajdziemy dwie plaże a to za sprawą wpływającej do morza rzeki Wieprzy. Plaża podzielona jest na część wschodnią i zachodnią. Ciąg plaż w tym miejscu ciągnie się przez około 20 kilometrów. Na części wschodniej darłowskiej plaży znajduję się między innymi boisko do gry w siatkówkę oraz dmuchane zjeżdżalnie. Ta część plaży odgrodzona jest od morza potężnymi kamieniami które uniemożliwiają kąpiel w akwenie. Zachodnia część plaży jest duża i piaszczysta z wieloma wypożyczalniami sprzętu sportowego i wypoczynkowego. W tej części znajdują się również liczne punkty gastronomiczne i bary.

4. Kołobrzeg

Kołobrzeska plaża jest jedną z najczystszych polskich plaż. Nie jest największa plaża w Polsce, ale oferuję za to sporo atrakcji dla turystów. Jednym z nich jest reprezentatywny deptak zwany Aleją Nadmorską. Jak to w takim miejscu znajduję się przy nim mnóstwo kawiarni i barów oraz sklepów z pamiątkami i atrakcjami dla najmłodszych. Ważną nadmorską atrakcją Kołobrzegu jest również długie bo 220 metrowe molo zakończone nietypowo trójkątnym pomostem.

3. Łeba

W Łebie znajdziemy trzy bardzo czyste plaże.

Plaża strzeżona A, która jest najpopularniejsza. Wokół plaży znajduję się mnóstwo punktów gastronomicznych, restauracji, barów i punktów z zabawkami i pamiątkami. Przy tej plaży usytuowane są również liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz skuterów wodnych czy punkty z bananami do pływania i spadochronami na których można wznieść się wysoko ponad linie wody i podziwiać całość z wysokości.

Przedłużeniem plaży A jest niestrzeżona plaża B dużo mniej popularna ale przez to znacznie spokojniejsza. Tutaj nie znajdziemy tylu punktów z jedzenie i wypożyczalni ale za to jest dużo luźniej.

Kawałek dalej od centrum miasta znajduję się kolejna plaża strzeżona nazywana potocznie plażą C. Tutaj znajdziemy podobne atrakcje jak na pierwszej opisywanej plaży i stąd również możemy w prosty sposób dotrzeć na ruchome piaski z których znana jest Łeba.

2. Świnoujście

W Świnoujściu znajdziemy około 10 kilometrów świetnych plaż, które są czyste i bardzo dobrze utrzymane. Zazwyczaj plaża jest bardzo szeroka i dochodzi nawet do 70 metrów. Całe Świnoujście otrzymało certyfikat „Błękitnej Flagi”, a to znak że są jak najbardziej przyjazne turystom i czyste.

Na plażach bardzo często można spotkać piękne łabędzie, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Cała plaża oddzielona jest od drogi szerokimi wydmami.

1. Ustka

Ustka posiada bardzo czystą plażę otoczoną przez równie czystą wodę. Centralna plaża podzielona jest na dwie części poprzez wpływającą do Bałtyku rzekę Słupie. Część zachodnia plaży to ta przy której znajduję się latarnia morska i reprezentacyjna promenada nadmorska. Przy deptaku usytuowane są jak zazwyczaj w takich miejscach restauracje, bary i sklepy z pamiątkami. Część wschodnia plaży jest dużo spokojniejsza ale równie czysta i piaszczysta. Oczywiście również tutaj turyści mogą zjeść i napić się czegoś w barze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: