TOP 10 najpiękniejsze plaże w Polsce

Polska to nie jest może najcieplejszy kraj na kuli ziemskiej, jednak również i u nas są plaże, którymi możemy pochwalić się będąc w ciepłych krajach. Poznaj najpiękniejsze plaże w Polsce i te najlepiej zaopatrzone na naszym wybrzeżu morza bałtyckiego.

Najpiękniejsze plaże w Polsce

Najlepsze aquaparki w Polsce

10. Jurata

W Juracie znajdują się dwie ogólnodostępne plaże miejskie. Większa, która jest również szersza, a przez to dużo częściej odwiedzana przez turystów i plażowiczów. Dodatkowo ta plaża położona jest bezpośrednio nad otwartym morzem. Bezpośrednio na terenie plaży stoją bary ze standardowym wakacyjnym asortymentem. Stoją tutaj również osłony dla plażowiczów, które swoją konstrukcją i kolorem nawiązują do przedwojennej historii tego kąpieliska. Na tej plaży znajduje się strzeżone kąpielisko, na które możemy dojść od strony ul. Międzymorze.

Druga, mniejsza i węższa plaża znajduję się nad zatoką pucką. Jej atutem jest na pewno możliwość pływania na wind i kitesurfingu. Ze względu na płytkie wody Zatoki Puckiej jest to raj dla tych pływających osób. Dla chętnych nieposiadających własnego sprzętu, bezpośrednio na plaży istnieje możliwość wypożyczenia niezbędnych rzeczy do rozpoczęcia pływania.

Jako ciekawostkę należy również podać, że bezpośrednio przy zejściu numer 55. znajduje się odcinek plaży przeznaczony dla plażowiczów relaksujących się wraz ze swoimi zwierzętami.

Jurata plaża

9. Gdynia

W Gdyni jest kilka miejsc przeznaczonych dla plażowiczów. Najpopularniejsza plaża znajduję się w centrum miasta zaraz obok teatru muzycznego, szkoły filmowej oraz muzeum Marynarki Wojennej. Plaża miejska ma szerokość około 200 metrów strzeżonego kąpieliska. Jako że plaża jest położona bezpośrednio w centrum miasta, jest doskonale skomunikowana z całym trójmiastem. Do kolejki SKM dzięki której dojedziemy do Sopotu czy Gdańska mamy 10 minut spokojnym krokiem. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się najpotrzebniejsze rzeczy dla plażowiczów, bary, restauracje czy sklepy.

Plaża Gdynia

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.