TOP 10 najpiękniejsze plaże w Polsce

najpiękniejsze plaże w Polsce Sopot

8. Sopot

Kolejna plaża położona bardzo blisko centrum miasta. Sopocka plaża główna sąsiaduje bezpośrednio z bardzo modnym i znanym Monciakiem czyli deptakiem jakim jest ulica Monte Cassino. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży mamy do dyspozycji moc atrakcji, a kilkaset metrów dalej znajduję się zagłębie imprezowe Trójmiasta. Z plaży wyrasta najdłuższe molo w Polsce, na które wstęp w sezonie jest niestety płatny. Ranking najpiękniejsze plaże w Polsce daje jednak temu miejscu ogromnego plusa za klimat.

Sopot jest jedną z najpopularniejszych plaż w Polsce, a w czasie sezonu staje się przysłowiową wakacyjną stolicą Polski. Na plaży i jej bezpośrednim sąsiedztwie dostępne są wszystkie turystyczne atrakcje wraz z wszystkimi możliwymi kuchniami świata oraz wypożyczalnią sprzętu sportowego. Jedynym problemem może być zaparkowanie auta ponieważ wszystkie parkingi są płatne, a miejsc nie jest dużo. Dlatego najlepiej dojechać kolejką SKM i zejść w dół Monciaka na piechotę.

Sopot plaża

7. Jastarnia

Plaże w Jastarni usytuowane są zarówno nad otwartym morzem jak i od strony Zatoki Puckiej. Plaże od strony zatoki są zdecydowanie węższe, ale ten akwen daje doskonałe możliwości do wykorzystania w kite czy windsurfingu. Jeżeli nie jesteś wytrawnym surferem na tej plaży będziesz miał możliwość wypożyczenia sprzętu w jednej z licznych szkółek.

Plaża od strony otwartego morza jest zdecydowanie szersza. Jej dodatkowym atutem jest ciągła obecność ratownika oraz w wyznaczonych obszarach możliwość wypoczynku razem ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Plaża w Jastarni

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.