TOP 10 najpiękniejsze plaże w Polsce

6. Gdańsk

Gdańsk w jeden dzień co zobaczyć?

W Gdańsku znajduję się siedem ogólnodostępnych strzeżonych kąpielisk. Najbardziej popularne kierunki plażowiczów chcących wypocząć na jednej z gdańskich plaż to: Jelitkowo, Brzeźno, Stogi, Sobieszewo i Orle.

Przy każdej z wymienionych plaż znajduję się klasyczna przy plażowa infrastruktura i do każdej można dojechać w wygodny sposób komunikacją miejską. Plaża w Jelitkowie znajduję się najbardziej w centrum miasta i bezpośrednio w jej okolice docierają tramwaje. Podobnie jest w przypadku plaży w Brzeźnie. Plaża na Stogach jest już trochę bardziej oddalona od centrum miasta. Jeszcze dalej znajduję się plaża w Sobieszewie i Orle. Jednak i tam dojazd nie jest rzeczą skomplikowaną i nie powinien nikomu przysporzyć trudności.

Gdańskie plaże są szerokie i czyste z wyznaczonymi miejscami dla plażowiczów ze zwierzętami. To typ – najpiękniejsze plaże w Polsce.

Gdańsk plaża

5. Darłówko

Aquapark w Darłówku

W Darłówku znajdziemy dwie plaże a to za sprawą wpływającej do morza rzeki Wieprzy. Plaża podzielona jest na część wschodnią i zachodnią. Ciąg plaż w tym miejscu ciągnie się przez około 20 kilometrów. Na części wschodniej darłowskiej plaży znajduję się między innymi boisko do gry w siatkówkę oraz dmuchane zjeżdżalnie. Ta część plaży odgrodzona jest od morza potężnymi kamieniami które uniemożliwiają kąpiel w akwenie. Zachodnia część plaży jest duża i piaszczysta z wieloma wypożyczalniami sprzętu sportowego i wypoczynkowego. W tej części znajdują się również liczne punkty gastronomiczne i bary.

Plaża w Darłówku

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.