TOP 10 najpiękniejsze plaże w Polsce

2. Świnoujście

W Świnoujściu znajdziemy około 10 kilometrów świetnych plaż, które są czyste i bardzo dobrze utrzymane. Zazwyczaj plaża jest bardzo szeroka i dochodzi nawet do 70 metrów. Całe Świnoujście otrzymało certyfikat „Błękitnej Flagi”, a to znak że są jak najbardziej przyjazne turystom i czyste.

Na plażach bardzo często można spotkać piękne łabędzie, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Cała plaża oddzielona jest od drogi szerokimi wydmami.

Plaża w Świnoujściu

1. Ustka

Ranking najpiękniejsze plaże w Polsce wygrywa Ustka, która posiada bardzo czystą plażę otoczoną przez równie czystą wodę. Centralna plaża podzielona jest na dwie części poprzez wpływającą do Bałtyku rzekę Słupie. Część zachodnia plaży to ta przy której znajduję się latarnia morska i reprezentacyjna promenada nadmorska. Przy deptaku usytuowane są jak zazwyczaj w takich miejscach restauracje, bary i sklepy z pamiątkami. Część wschodnia plaży jest dużo spokojniejsza ale równie czysta i piaszczysta. Oczywiście również tutaj turyści mogą zjeść i napić się czegoś w barze.

Plaża w Ustce

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.