TOP 11 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BERLINIE

Berlin to jedno z najnowocześniejszych miast Europy w którym spotykają się wszystkie możliwe tradycje, kultury i style życia. Poznaj najlepsze atrakcje w Berlinie, który poza ogromną ilością zabytków oferuję zabawę, ale i bardzo dużo odniesień to tragicznej historii tego miasta, która wiąże się z okresem II Wojny Światowe. Co warto zobaczyć w Berlinie i jakie atrakcje turystyczne są najciekawsze dla turystów tutaj dowiesz się wszystkiego.

Najlepsze atrakcje w Berlinie

Najlepsze atrakcje w Wiedniu

1. Brama Brandenburska

Brama Brandenburska jest jedyną zachowaną brama miejska w mieście. Jej pierwotna wersja została postawiona w końcu XVIII wieku. W okresie w którym Berlin dzielił się na dwie części – wschodnią pod wpływami komunistów i zachodnią należącą do zachodu, Brama była jednym z przejść w Murze Berlińskim przejść Muru Berlińskiego. Wielokrotnie była miejscem w którym zbierali się berlińczycy aby wyrazić swój protest lub zadowolenie. Zarówno podczas dzielenia Berlina jak i jego łączenia w 1989 roku. Podczas II wojny światowej został mocno zniszczona, ale odbudowana jest w chwili obecnej symbolem burzliwej historii, ale i zjednoczenia Niemiec. Wstęp jest bezpłatny i czynny całą dobę.

najlepsze atrakcje w Berlinie Reichstag

2. Reichstag

Reichstag to centralny punkt i zarazem najlepsze atrakcje w Berlinie, w którym mieści się niemiecki parlament. Budynek był wielokrotnie niszczony i wielokrotnie odbudowywany. Na pamiątkę czasów wojennych na Reichstagu pozostawiono wykonywane w 1945 roku przez zdobywających Berlin żołnierzy radzieckich graffiti. Budynek zaprojektowało kilku niezależnych architektów co w połączeniu ich stylów budziło wiele kontrowersji jednak w chwili obecnej bryła budynku doceniona została przez tysiące odwiedzających każdego roku turystów. Ze szczytu budynku rozciąga się wspaniały widok na cały Berlin, jednak aby dostać się do szklanej kopuły na dachu turyści do muszą się zarejestrować poprzez stronę internetową. Wstęp jest płatny i możliwy codziennie od godziny 8 – 24. Strona do wykonywania rezerwacji: https://www.bundestag.de/en/visittheBundestag/dome/registration/245686

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

One thought on “TOP 11 NAJLEPSZE ATRAKCJE W BERLINIE

 • 14 czerwca 2018 at 22:12
  Permalink

  Niemcy są nudni a Niemki raczej brzydkie, ale Berlin jest piękny i poradnik też nie najgorszy. Pozdrowiam

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.