Wrocław w jeden dzień co zobaczyć?

Wrocław miasto, które staje się coraz bardziej popularne także poza granicami Polski. Wrocław w jeden dzień co zobaczyć dowiesz się tego z naszego poradnika ponieważ coraz więcej turystów z całego świata przyjeżdża do Wrocławia aby delektować się jego klimatem i zabytkami. Sprawdź co warto zobaczyć we Wrocławiu mając do dyspozycji tylko jeden dzień.

Wrocław w jeden dzień co zobaczyć

Aquapark we Wrocławiu

Rynek Główny i stare miasto

Wizytówką całego Wrocławia jest na pewno Stare Miasto. Wrocław w jeden dzień co zobaczyć to jedno z tych miejsc, które na pewno trzeba. To tutaj odbywają się zazwyczaj wszystkie ważne imprezy y uroczystości. Na starówce odbywają się najważniejsze uroczystości oraz imprezy kulturalne i rozrywkowe. W czasie II wojny światowej cała starówka została mocno zniszczona. Centralnym punktem Starówki jest Rynek Główny. I właśnie tutaj znajdziemy większość urokliwych barokowych zabytków miasta. W następnej kolejności warto odwiedzić Plac Solny z mnóstwem pięknych zabytkowych kamienic. Wspaniałym miejscem do obserwacji całej starówki z góry jest gotycka wieża kościoła świętej Elżbiety. W dalszej kolejności warto odwiedzić Uniwersytet Wrocławski, którego kampus zlokalizowany jest bardzo blisko rzeki od której już tylko kawałek dzieli od znanej wrocławskiej wyspy.

Wrocławski Rynek Główny

Wrocław w jeden dzień co zobaczyć Wrocławskie krasnale

Wrocławskie krasnale

Wrocławskie krasnale mają już długą tradycję ponieważ wywodzą się z malowanych na ścianach w latach 80. XX wieku graffiti oraz happeningów ośmieszających system komunistyczny. W roku 2005 ustawiono pierwsze pięć rzeźb krasnali. Od tego czasu w różnych miejscach miasta ustawiane są całych czas nowe figury, których opiekunami są zarówno osoby prywatne jak i firmy czy instytucje publiczne. W chwili obecnej w całym mieście jest ponad 300 figur krasnali. Wrocław w jeden dzień co zobaczyć dajemy pełną rekomendację tej wspaniałej atrakcji.

Strona z wrocławskimi krasnalami

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.